KONKURS RECYTATORSKI pod hasłem „PRAWDA, DOBRO I PIĘKNO W WIERSZACH DLA DZIECI”

2024-04-23

W Przedszkolu Miejskim nr 2 w Lubartowie w ramach obchodów  Światowego  Dnia Książki zorganizowany został  KONKURS RECYTATORSKI pod hasłem „PRAWDA, DOBRO I PIĘKNO W WIERSZACH DLA DZIECI”, którego celem było popularyzowanie tekstów literackich zawierających treści dotyczące kształtowania postaw ukierunkowanych na prawdę, dobro i piękno, a także rozwijanie recytatorskich uzdolnień dzieci i podnoszenie poziomu kompetencji językowych oraz zasobu słownictwa. Mali artyści wykazali się ogromnym talentem. Występy oceniło konkursowe jury w składzie: Pani Urszula Bednarczyk –Dyrektor  Lubartowskiego Ośrodka Kultury; Pani Dorota Rybak  -Miejska Biblioteka Publiczna w Lubartowie; Pani Beata Guz –Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 2 w  Lubartowie. Serdecznie dziękujemy Komisji Konkursowej za wyłonienie laureatów.

W przerwie podczas obrad jury, odbył się Quiz o bajkach, gdzie przedszkolaki mogły pochwalić się swoją wiedzą. Wesołe zabawy muzyczno-ruchowe wprowadziły dzieci w radosny nastrój. Wszystkie grupy z naszego przedszkola, zaprezentowały się w piosenkach nawiązujących do tematyki recytowanych wierszyków. Na zakończenie konkursu odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów dla zwycięzców oraz wyróżnionych uczestników. Wszystkie nagrody zostały zakupione ze środków Rady Rodziców naszego przedszkola, za co serdecznie dziękujemy. Nasza Dyrektor Pani Beata Guz złożyła wszystkim zgromadzonym podziękowania za wspólną zabawę. Po czym obdarowała dzieci upominkami, co wywołało wiele radość i szczęścia. Serdecznie gratulujemy utalentowanym dzieciom i życzymy dalszych sukcesów.smiley