Historia przedszkola

Był rok 1964 na jednym ze spotkań rodziców i grona wychowawczyń z okazji dnia nauczyciela tj. 20.11.1964r. ob. Feliks Żukowski wówczas sprawujący urząd przewodniczącego prezydium Miejskiej Rady Narodowej w tutejszym mieście, zaproponował zorganizowanie komitetu, który zająłby się gromadzeniem funduszy na budowę nowego dla miasta przedszkola. Bardzo podobał się wszystkim ten projekt. Obowiązki przewodniczącej komitetu budowy przedszkola powierzono dr Irenie Głowackiej i tak się zaczęło. Rodzice przy zapisie dzieci do przedszkola wpłacali jednorazowo od 50 do 100 zł. Komitet rodzicielski zorganizował kilka zabaw dochodowych. Pierwsza , której głównym organizatorem był p. Z. Kukier dała 15 tys. zł. Zysku. Wynika tego, że ofiarność rodziców, którzy byli organizatorami i uczestnikami tych imprez oraz ofiarności społeczeństwa była duża. Tymi sposobami przy dużym współudziale zakładów pracy: PSS, PZGS, oraz KPRB, zebrano przez okres dwóch lat około 150tys. zł.

Dr J. Głowacka nie zadawalała się tym i uporczywie przekonywała władze powiatowe i wojewódzkie, ze budowa w czynie społecznym będzie trwać jeszcze kilka lat, a Przedszkole w mieście jest potrzebne od zaraz. Przekonała kuratorium, które przekazało na ten cel brakującą sumę i zaczęła się budowa. Budowę przedszkola powierzono przedsiębiorstwu z Radzynia w maju 1967r. W 1968r. budynek przedszkola został oddany do użytku. Mimo różnych zawirowań Przedszkole istnieje do chwili obecnej.