Woda do picia jest stale dostępna.

Produkty podkreślone w jadłospisie są alergenami.

JADŁOSPIS 11.12.2023 – 15.12.2023

11.12.2023 PONIEDZIAŁEK

ŚNIADANIE; Kawa z mlekiem, chleb zwykły (składniki; mąka pszenna, mąka żytnia, drożdże, skrobia ziemniaczana, sól), chleb razowy (składniki; mąka pszenna, mąka żytnia, drożdże, sól), masło (z mleka), szynka, papryka.
Produkty mogą zawierać w śladowych ilościach; gluten, soję, mleko, orzechy, jaja, seler.

OBIAD; Żurek (składniki; wywar z drobiu, marchew, pietruszka, seler, sól, pieprz, ziele angielskie, zakwas do żurku, kiełbasa, jajko)
Kluski leniwe z brzoskwinią  (składniki; twaróg, mąka pszenna, jajka, masło ( z mleka), brzoskwinie),  kompot (skład; woda, mieszanka owocowa)

PODWIECZOREK; Gruszka

12.12.2023 WTOREK

ŚNIADANIE; Herbata, chleb zwykły (składniki; mąka pszenna, mąka żytnia, drożdże, skrobia ziemniaczana, sól), chleb razowy (składniki; mąka pszenna, mąka żytnia, drożdże, sól), masło (z mleka), humus z suszonych pomidorów, ogórek świeży.

OBIAD; Zupa jarzynowa (składniki; wywar z drobiu, marchew, pietruszka, seler, sól, pieprz, ziele angielskie, ziemniaki, mieszanka warzyw)
Pulpet w sosie pomidorowym (składniki; mięso, sól, pieprz, mąka pszenna, śmietana (z mleka), koncentrat pomidorowy), kasza gryczana, surówka z kapusty pekińskiej, kompot (skład; woda, mieszanka owocowa)

PODWIECZOREK; Jabłko

13.12.2023 ŚRODA

ŚNIADANIE; Kawa z mlekiem, bułka kukurydziana (składniki; mąka pszenna, mąka kukurydziana, drożdże, skrobia ziemniaczana, sól), masło (z mleka), polędwica, pomidor, rukola.

OBIAD; Zupa pieczarkowa (składniki; wywar z drobiu, marchew, pietruszka, seler, sól, pieprz, ziele angielskie, ziemniaki, pieczarki, śmietana (z mleka))
Makaron ze szpinakiem w sosie śmietanowym z czerwoną fasolą (składniki; makaron, szpinak, fasola czerwona pieprz, sól, śmietana ( z mleka)),  kompot (skład; woda, mieszanka owocowa)

PODWIECZOREK; Kisiel, chrupki kukurydziane

14.12.2023 CZWARTEK

ŚNIADANIE;  Kakao, chleb zwykły (składniki; mąka pszenna, mąka żytnia, drożdże, skrobia ziemniaczana, sól), chleb razowy (składniki; mąka pszenna, mąka żytnia, drożdże, sól),  masło (z mleka), ser żółty, rzodkiewka.

OBIAD; Krupnik (składniki; wywar z drobiu, marchew, pietruszka, seler, sól, pieprz, ziele angielskie, ziemniaki, ryż)
Bigos (składniki; mięso, pieprz, sól, łopatka, kiełbasa, koncentrat pomidorowy, kapusta biała), ziemniaki, kompot (skład; woda, mieszanka owocowa)

PODWIECZOREK; Jogurt naturalny ze zbożami

15.12.2023 PIĄTEK

ŚNIADANIE; ; Herbata, chleb zwykły (składniki; mąka pszenna, mąka żytnia, drożdże, skrobia ziemniaczana, sól), chleb razowy (składniki; mąka pszenna, mąka żytnia, drożdże, sól), masło (z mleka), pasta z jaj (składniki; jajka, szczypiorek, sól, pieprz, musztarda).

OBIAD; Rosół  (składniki; wywar z drobiu, marchew, pietruszka, seler, sól, pieprz, ziele angielskie, makaron)
Kurczak duszony z warzywami (składniki; kurczak, pieprz, sól, marchew, seler, por, pietruszka)), ziemniaki, surówka z porów, kompot (skład; woda, mieszanka owocowa)

PODWIECZOREK; Mandarynka