Aktualności

Wycieczka Pszczółek do  Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie

Wycieczka Pszczółek do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie

2024-04-25

Wycieczka Pszczółek do  Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie z siedzibą w Wincentowie. Na początku dzieci odwiedziły miejsce, w którym dyżurują strażacy otrzymujący zgłoszenie o pożarze/wypadku oraz dowiedziały się jak udzielić w telefonicznej rozmowie informacji o zdarzeniu. Przypomnieliśmy zasady jak należy postępować w obliczu niebezpieczeństwa oraz pod jakie numery alarmowe należy dzwonić by wezwać pomoc. Dzięki życzliwości Panów Strażaków przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć wozy strażackie  i specjalistyczny sprzęt ratowniczo-gaśniczy oraz elementy ubioru chroniące strażaka.  W trakcie rozmowy ze strażakami dowiedziały się dużo o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Zrozumiały, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru, ale bierze również udział w akcjach ratowniczych np. w czasie wypadku drogowego. Wielką atrakcją dla wszystkich było wejście do wozu strażackiego. W interaktywnej sali edukacyjnej „Ognik”, przy wykorzystaniu miniatury domu, przedszkolaki poznały przyczyny powstawania pożarów. Z ogromnym entuzjazmem dzieci przymierzały strój strażacki.

Serdeczne podziękowaniaheart dla pracowników Komendy Powiatowej    Państwowej Straży Pożarnej  w Lubartowie  za  przyjęcie i umożliwienie  dzieciom poznania specyfiki zawodu strażaka  zaprezentowanie sprzętu strażackiego  oraz  za wspieranie inicjatyw edukacyjnych dotyczących bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Życzymy bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji.

Niech podejmowane działania i służba drugiemu człowiekowi będą zawsze

źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania.smiley